БІЧ-Фур’є технологія пропонує безліч переваг порівняно з класичними методами мокрого хімічного та хроматографічного аналізу. Це швидко, недорого та безпечно, оскільки не використовуються хімічні речовини та можна аналізувати різні параметри одночасно.

НАВІЩО ПОТРІБНА БІЧ-ФУР'Є СПЕКТРОСКОПІЯ?

Що таке NIR?

Спектроскопія в ближній інфрачервоній області розділ спектроскопії, що вивчає взаємодію ближнього інфрачервоного випромінювання (від 780 до 2500 нм, або від 12800 до 4000 см-1) з речовинами. Під поняттям взаємодії мається на увазі поглинання зразком ІЧ діапазону на різних довжинах хвиль. Результатом такої взаємодії є спектр. Кожен спектр складається з обертонів і несе інформацію про комбіновані коливаннях молекул на різних довжинах хвиль. Це робить БІЧ-спектроскопію найкращим рішенням для аналізу органічних матеріалів у хімічній та фармацевтичній промисловості, а також у харчовій, кормовій та сільськогосподарській галузях.

НАВІЩО ПОТРІБНА БІЧ-ФУР'Є СПЕКТРОСКОПІЯ?

Що можна дізнатись про речовину, маючи БІЧ-спектр?

Окремі піки ближнього ІЧ-діапазону зазвичай накладаються один на одного, створюючи спектр з широкими усередненими піками, що ускладнює інтерпретацію БІЧ-спектру зразка порівняно зі спектрами, які можна отримати на спектрометрі середнього ІЧ-діапазону. Однак БІЧ-спектри, які порівняно бідні за характеристиками, надають значний об’єм інформації про молекулярну та фізичну структуру зразка, і до цієї інформації можна отримати доступ за допомогою сучасних методів багатовимірної обробки даних та методів оцінки для аналізу складу зразка.

НАВІЩО ПОТРІБНА БІЧ-ФУР'Є СПЕКТРОСКОПІЯ?

Переваги БІЧ-Фур’є

Більшість спектроскопічних методів є швидкими та точними у порівняні з мокрою хімією, але БІЧ-Фур’є-спектроскопія має деякі інші переваги, які роблять її дуже корисною для щоденного аналізу в лабораторіях контролю якості та керування технологічним процесом. БІЧ-Фур’є спектрометр спрощує процедуру стаціонарного аналізу в лабораторії або онлайн-контролю якості з вбудованими датчиками у виробничу лінію. Варто згадати, що за допомогою одного БІЧ-спектрометра можна аналізувати безліч різних параметрів і зразків на одному приладі і всього за одне вимірювання без будь-якої підготовки зразка, заощаджуючи працю і гроші.

Відсутність підготовки зразка

Оскільки скло пропускає ІЧ-випромінювання ближнього діапазону, для проведення вимірювання в лабораторії на спектрометрі БІЧ-діапазону, зразок просто поміщають у скляну віалу або хімічну склянку. Також можна використовувати виносні датчики у виробничих умовах та в лабораторії.

Ідеально підходить для неоднорідних матеріалів.

Промені БІЧ діапазону аналізують не лише поверхню, а й глибоко проникають у структуру матеріалу. Це дозволяє проводити дослідження неоднорідних зразків. Крім того, Фур’є-системи (на відміну від дисперсійних спектрометрів) оснащені ротатором, який безперервно обертає зразок під час аналізу. В результаті Фур’є-система реєструє більше інформації у порівнянні з одиночним статичним виміром. Отримані значення є більш репрезентативними та мають кращу точність.

Без відходів, без хімікатів

На відміну від складних стандартних аналізів метод БІЧ не виробляє відходів, не спричиняє забруднень і не потребує хімічних реагентів або газів, що робить його дуже рентабельним.

Висока продуктивність роботи лабораторії

БІЧ-Фур’є-аналіз виконується швидко (час вимірювання від 10 до 60 секунд) і не потребує підготовки зразка, тим самим забезпечуючи економію часу у порівняні з мокрим хімічним аналізом. Тим самим БІЧ-аналіз забезпечує високу продуктивність аналізу в лабораторії та онлайн моніторингу виробництва.

Вибір найкращого режиму вимірювання

Існує три важливі типи оптичних режимів вимірювання: пропускання, дифузне відбиття та трансфлекція. Залежно від режиму вимірювання, що ґрунтується на оптичних властивостях зразка, можна використовувати велику кількість спеціального обладнання для проведення вимірювання. Далі розглянемо кожен метод вимірювання окремо.

1.1 Пропускання

Коли вимірювання проводяться в режимі пропускання, промені ІЧ діапазону направляються на зразок сфокусованим або паралельним променем. Частина світла поглинається зразком, інша частина прямує на детектор. Цей тип вимірювання використовується не тільки для прозорих рідин (пряме пропускання), але і для зразків, яким характерне дифузне відбиття або легке розсіюювання, такі як зерно і пастоподібні зразки (дифузне пропускання).

НАВІЩО ПОТРІБНА БІЧ-ФУР'Є СПЕКТРОСКОПІЯ?

1.2 Трансфлекція

Трансфлекція – це розширення технології пропускання. За зразком міститься дзеркало. Світло, що пройшло через зразок, відбивається від штампа (дзеркала) і проходить назад через зразок, після чого спрямовується на датчик дифузного відбивання або інтегруючу сферу. Таким чином, трансфлекція комбінує два способи вимірювання: пропускання та відбиття. Цей метод використовується для контролю якості емульсій, гелів та каламутних рідин.

НАВІЩО ПОТРІБНА БІЧ-ФУР'Є СПЕКТРОСКОПІЯ?

1.3 Дифузне відбиття

Цей метод ґрунтується на відбиванні променів ІЧ діапазону від твердих поверхонь, крупинок порошку або гранул. Інтегруюча сфера спрямовує світло широким майже паралельним пучком на зразок. Дифузно відбите світло добре розповсюджується у сфері за рахунок множинних дифузних відбиттів на позолоченій внутрішній поверхні, «гомогенізуючи» світло. Тому інтегруюча сфера добре підходить для неоднорідних зразків, а також для порошків. ІЧ-випромінювання може проникати вглиб зразка на значну глибину, наприклад, для порошків це значення приблизно від 2 до 4 мм, залежно від розміру частинок, довжини хвилі та щільності. Особливості цього методу дозволяють кількісно визначати кожен компонент у зразку.

НАВІЩО ПОТРІБНА БІЧ-ФУР'Є СПЕКТРОСКОПІЯ?

З питань придбання ІЧ спектрометрів – звертайтесь до офіційного представника Брукер Оптікс в Українікомпанії Текса!